Prema lovačkoj i zakonskoj podjeli medvjed spada u krupnu dlakavu divljač. U starijoj literaturi naziva se mrkim medvjedom...
utorak, 3. veljače 2015.
NADMUDRIVANJE SA CRNOM DIVLJAČI
Oduvek je lov na divlju svinju bio nešto izuzetno i izazovno, pa i danas, kad je ona znatno rasprostranjena u brojnim lovištima na našim prostorima.
Zato i sve više lovaca pokazuje interes da lovi ovu atraktivnu vrstu divljači, čije se brojno stanje iz godine u godinu povećava.
Tome, pored ostalog, doprinosi i to što je divlja svinja
VELIKI PLAVI GASKONJSKI GONIČ
Veliki gaskonjski plavi gonič pripada staroj rasi, a po svojoj glavi, dlaci i izrazu to je pravi francuski pas. Impozantan, deluje umirujuće snažno i veoma otmeno.
Spretan, radoznao, veoma pametan, istančanog njuha, Veliki gaskonjski plavi gonič je nenadmašiv tragač. Podjednako je uspešan u lovu na pernatu divljač, kao i na divljač sa dlakom. Lepog izgleda, ima plemenitu, snažnu i izduženu glavu.
Veliki gaskonjski plavi gonič se može naći na jugozapadu Francuske, gde se koristi za lov na zeca i srndaća. Izuzetno dobar tragač, veoma istančanog njuha i snažnog, dubokog laveža koji se daleko čuje, nekada je bio poznat kao lovac na vuka i risa. Veoma izdržljiv i snažnog ujeda, međutim, nije previše brz.
Glava je gledano spreda, ispupčena i ne mnogo široka a potiljna kvrga naznačena.
Gledano odozgo, zadnji deo lobanje je zašiljenog oblika a čelo popunjeno. Na vrhu njuške je dobro razvijena crna pečurka.
Tamno kestenjasto oko se otvara ispod debelih kapaka. Pogled je blag, poverljiv, pomalo tužan. Uši su karakteristične, tanke, elastične, zašiljenog vrha i mogu, po dužini, da prelaze vrh nosne pečurke.
Vrat srednje dužine može da ima podgušnjak u donjem delu. Građa tela i udova odaje utisak čvrstine, snage i odlučnosti. Dlaka je kratka, prilično gusta, bogata, boja prošarana (crno i belo), dajući odsjaj plavog škriljca, beležena ili ne manje ili više širokim flekama. Dve crne fleke sa svake strane glave prekrivaju uši, uokviruju oči, završavaju se kod obraza i ne dodiruju se na vrhu lobanje gde ostavljaju beli prostor u sredini koga se često nalazi mala crna fleka, ovalnog oblika, tipična za rasu.
ALPSKI BRAK JAZAVČAR
Alpskog brak jazavčara, pasminu koja je član obitelji goniča koji love njuhom, najviše cijene lovci u njihovoj rodnoj Austriji zbog iznimne sposobnosti psa da slijedi hladan trag. Ovaj pas sliči jazavčaru, no ima duže noge i tijelo. Iako se ovi psi rijetko mogu naći u drugim dijelovima svijeta, pasmina je priznata još od 19. stoljeća. Pas se obično koristi za
BAVARSKI KRVOSLJEDNIK
Nešto je lakši i podsjeća na težeg goniča, a služi više za lov u planinama. Visina: 44 - 48 cm (Ž), 47 - 52 cm (M). Rijedak, osim u rukama profesionalnih lugara i lovočuvara u Njemačkoj te Češkoj i Slovačkoj, ovo je okretan i stravstven sljednik hladnih tragova. Obično radi samostalno s vodičem i često se koristi kad pas slabijih krvosljednih sposobnosti izgubi trag ranjene životinje; kodeks časti srednjoeuropskih lovaca nalaže da se životinja ne smije ostaviti da ugine sama.
Obje su njemačke pasmine uzgojene u Njemačkoj.
Uporaba krvosljednika
BLASER F3 SUPER LUXSUS
Kad se Blaser krajem 90-tih pojavio sa F3 modelom, započeo je veliku inovaciju u svetu pušaka. Uvođenjem na tržište 2004, projekat F3 je bio veliki uspeh: elegantna lovačka puška vodeći stručnošću i ergonomičnošću kroz čitav dizajn doveo je do bezbrojnih međunarodnih pobeda. Sa spajanjem American Skeet sa American Trap, F3 je postao globalni pobednik. Dizajn F3 se još uvek konstantno poboljšava.
Tip:
Lovačke sačmarice
Pretplati se na:
Postovi
(
Atom
)